Natlačili vás do nevýhodného úvěru na vůz?
Až doma jste se zděsili, co jste to vlastně podepsali? Možná Vám dokážeme pomoci.

Pokud máte úvěrovou smlouvu sjednanou na RODNÉ ČÍSLO je napůl vyhráno. Aby totiž bylo smysluplné uvažovat o refinancování auto úvěru – je nutné dosáhnout levného ukončení té stávající nevýhodné úvěrové smlouvy. A to lze relativně snadno u smluv uzavřené právě na rodné číslo.

Příklad ukončení úvěru pro spotřebitele (rodné číslo):

Představme si například, že máte jako spotřebitel (r.č.) uzavřený úvěr 200.000 Kč na 72 měsíců. I když se rozhodnete například po půl roce předčasně splatit úvěr, tak po vás věřitel (banka) může požadovat zaplacení pouze 1.000 – 2.000 Kč resp. 0,5-1% z celkové nesplacené jistiiny. Konkrétní výše % je pak určena podle toho, jak dlouho již smlouva trvá resp. jak dlouho byla splácena. Toto je velmi výhodné předčasné ukončení úvěrové smlouvy. Máte-li však úvěr uzavřený na firmu tedy na IČ, tak máte bohužel nejspíš smůlu.

Komu se tedy refinancovat auto úvěr vyplatí?

 

Vyplatí

SOUKROMÉ OSOBY – RODNÁ ČÍSLA

Tedy smlouvy o úvěru uzavřené pro Spotřebitele (rodná čísla)

 

Nevyplatí

FIRMY – IČ (OSVČ, právnické osoby apod.)

Jakmile je smlouva uzavřena na IČ, tak Vám bohužel nejspíš nepomůžeme

Shora uvedená příznivá procenta předčasného ukončení vyplývají ze Zákona na ochranu spotřebitele. A skutečně se tedy vztahují pouze na spotřebitele (rodná čísla).
V případě úvěru pro firmu se předčasné ukončení smlouvy řídí konkrétní uzavřenou smlouvou a ta ve většině případů umožňuje věřiteli (bance) požadovat po klientovi v případě předčasného ukončení všechny nebo valnou většinu úroků sjednaných ve smlouvě ☹.

Ve většině případů tak nemá smysl ukončovat úvěr – uhradit bance většinu úroků, následně uzavírat novou smlouvu (i když ta druhá bude podstatně výhodnější) a hradit úroky podruhé ...

Jak bych měl/a postupovat?

Kontaktujte věřitele
1.

Kontaktujte věřitele

(banku či leasingovou společnost) a chtějte vědět, kolik Vás bude stát předčasné ukončení vaší smlouvy. Hned tak zjistíte, jak velký přeplatek po Vás banka bude chtít.

Kontaktujte nás
2.

Kontaktujte nás

Jakmile budete tuto částku znát, kontaktujte nás. My vám následně připravíme nabídku toho, jak by naše financování mohlo vypadat.

Pustíme se do toho
3.

Pustíme se do toho

Bude-li vám to dávat smysl, pustíme se do toho a přesně vysvětlíme, jak postupovat dál.

Proč mají zákazníci rádi naše služby

Zde je uvedeno několik reálných referenci našich klientů z poslední doby. Většina klientů souhlasila se zveřejněním svého telefonního čísla a tak si reálnost našich služeb můžete ověřit přímo od klientů.

Jste připraveni na spolupráci?