Zaměřujeme se
na nová a lehce ojetá vozidla
z německých autosalonů.

Našim klientům nabízíme při koupi vozu kompletní balík služeb.
Tedy i samotný vůz a to formou individuálního dovozu ze zahraničí.
Netvrdíme, že přivezeme jakýkoliv vůz (pokud je to rizikové, nejdeme do toho),
ani že jsme nejlepší, nejlevnější a nejrychlejší.
Ale vždy se budeme snažit o to, aby koupě vozu byla pro vás záležitost
BEZPEČNÁ, VÝHODNÁ A JEDNODUCHÁ
A reference našich zákazníků mluví za nás …

Na jaké dovozy se zaměřujeme

 

Jaké vozy ANO?
(na jaká se zaměřujeme)

Koupě vozu musí být bezpečná záležitost, proto vozy, kterým nevěříme – prostě nevozíme.

Zaměřujeme se na vozy:

 • z Německa, Rakouska
 • od autorizovaných dealerů jednotlivých značek - autosalonů
 • s možností odpočtu DPH
 • ideálně s platnou tovární zárukou výrobce (2-3 roky stáří), ale po dohodě přivezeme i starší vozy, protože záruku dokážeme prodloužit
 • typickým vozem je pak například předváděcí vůz z německého autosalonu
 

Jaké vozy NE?
(které moc dovážet nechceme)

Za ty roky jsme se již naučili, že některé zdroje aut nejsou bezpečné a nestojí za riziko.

Takže se vyhýbáme dovozu aut:

 • z Francie, Itálie, Španělska, zemí Beneluxu apod.
 • od soukromých osob
 • bez možnosti odpočtu DPH
 • která jsou poškozená nebo havarovaná

Vždy nás však můžete kontaktovat s dotazem, zda bychom konkrétní vůz dovezli nebo ne. Nejhorší, co se může stát je, že se nedomluvíme.

Jak dovoz probíhá?

Nalezení auta v zahraničí
1.

Vyhledání vozu v zahraničí

buď vůz hledáme my formulář zde a nebo si ho najdete sám(-a) a nám pošlete odkaz přes formulář zde

Kalkulace celkové ceny
2.

Kalkulace celkové ceny dovozu

následně připravíme cenovou nabídku dovozu vozidla

Předložení nabídky
3.

Nabídka doprovodných služeb

předložení nabídky případných doprovodných služeb a jejich odsouhlasení, např.: auto úvěr, prodloužení záruky na vůz, pojištění vozu, fixace ceny vozu

Podpis smlouvy o dovozu vozidla
4.

Podpis smlouvy o dovozu vozidla

plus úhrada zálohy na dovoz vozu, výše zálohy závisí na typu vozidla

Dovoz, předprodejní příprava
5.

Dovoz, předprodejní příprava,

vlastní dovoz, vyhotovení české technické dokumentace k vozu

Kontrola a předání vozu
6.

Kontrola a předání vozu,

úhrada zbylé části kupní ceny, případně podpis doprovodných služeb, předání vozu

Co všechno je předmětem dovozu vozidla?

 1. dovoz vozidla do ČR
 2. vystavení českého velkého / malého technického průkazu k vozidlu
 3. po předchozí dohodě zajistíme Váš zápis do technického průkazu
 4. předání vozidla s českými nabývacími doklady (kupní smlouva + faktura) s možností odpočtu DPH (jedná-li se o odpočtový vůz)
 5. zajištění případných doprovodných služeb (auto úvěr, prodloužená záruka, pojištění atp.)

Otázky a odpovědi

Snažíme se pracovat s minimálním navýšením pro zákazníka. Celková cena dovozu vozidla se odvíjí od vzdálenosti, ale s dopravou se zpravidla vejdeme do částky cca 10.000 Kč, naše marže pak závisí na typu a ceně vozidla od 30 – 50.000 Kč. Jsme plátci DPH, takže uvedené částky pak jsou zatížené DPH. Pozor v Německu a u nás je odlišná výše DPH.

Ano jednání o ceně je součástí vyjednávání o koupi vozu. Nicméně zákazníci často (a mylně) očekávají, že je možné domluvit slevu v řádu tisíců €. Realita je mnohem skromnější. Je třeba si uvědomit, že prodej vozu do zahraničí nebývá pro prodejce žádné terno. Sice prodá vůz, ale exportem do zahraničí ztrácí prodejce možnost prodat zákazníkovi další služby (pojištění, následný servis, úvěr apod.). Zahraniční prodejce si je vědom faktu, že (pokud nemá nesmyslnou cenu) vůz dříve či o něco později prodá, takže jeho motivace slevovat je nízká, velmi nízká. Realitou tak bývá sleva spíše v řádu stovek €. Ale pokud se i tako povede, je promítnuta do ceny dovozu.

Zpravidla 7-10 pracovních dnů, někdy i déle, ale o tom je pak klient samozřejmě informován. Problémem bývá, že ne vždy je vůz přímo na prodejně prodejce, ne vždy k němu jsou doklady, někdy bývá na voze neukončené financování, někdy chce prodejce ještě provést předprodejní servis atd. atd. Zaplacení peněz do zahraničí je dnes rychlé, stejně tak vypravení dopravy, ale brzdí nás spíše tyto skutečnosti. O očekávaném termínu dovozu je klient vždy informován v nabídce či smlouvě o dovozu.

Vůz kupujete od nás standardní českou dokumentací (kupní smlouva + daňový doklad faktura) s možností odpočtu DPH (jedná-li se o odpočtový vůz). Je to tedy v podstatě stejné, jako kdybyste vůz koupili v autobazaru či autosalonu. DPH si tedy nárokujete v patřičném období dle toho, jestli jste měsíční, případně kvartální plátce.

Záloha se pohybuje v rozmezí 200-400.000 Kč v závislosti na typu vozidla. Záloha je pak samozřejmě započítána na úhradu celkové ceny vozidla, případně na úhradu akontace apod. Současně však také slouží jako smluvní pokuta pro případ, že si klient vůz neodebere, ačkoliv vůz je dodáván v domluvené kvalitě. Přesná výše zálohy je stanovena v nabídce dovozu konkrétního vozu.

Tuto službu bohužel nenabízíme, nejsme autosalon ani autobazar s vlastní prodejní plochou a nemáme tedy jak dostat protiúčtové auto k zákazníkovi. Na druhou stranu však můžeme poradit, jak vůz efektivně prodat, za ty roky už máme ledacos vyzkoušené.

Ano, zajištění úvěru je samozřejmostí, jedná se o nejčastější sjednávanou doprovodnou službu spolu s prodloužením záruky na vůz. Máme špičkové podmínky jak u úvěru, tak i prodloužené záruky. Výhodou pro zákazníka je, že se nemusí o nic starat a vše mu k jednomu dni připravíme k podpisu, takže zpravidla v den, kdy zákazník vůz přebírá, podepisuje také úvěrovou případně pojistnou smlouvu či prodlouženou záruku. Je to nejen výhodné, ale i pohodlné. Věříme tomu, že co je výhodné, může být i pohodlné :-) .

To je velmi dobrá otázka. Českého člověka podepsaná smlouva příliš nepřesvědčí, v českých zemích jsou zkušenosti z podnikání některých subjektů hrozné. Zkoušeli jsme řešit variantou notářských úschov, ale je to tak složité a docela drahé, že jsme od toho upustili.
Víte, jsme na trhu deset let a kdybychom zpronevěřili byť jen jednu jedinou zálohu, asi bychom tady již nebyli. Vím, toto Vás přesvědčit nemusí, třeba se to podaří při zobrazení sekce reference zákazníků, která obsahuje naštěstí docela dost reálných a hlavně ověřitelných referencí klientů, kteří byli spokojení. Podívejte se prosím i tam, třeba tam najdete někoho známého, u kterého se můžete na nás dotázat.

Proč mají zákazníci rádi naše služby

Zde je uvedeno několik reálných referenci našich klientů z poslední doby. Většina klientů souhlasila se zveřejněním svého telefonního čísla a tak si reálnost našich služeb můžete ověřit přímo od klientů.

Jste připraveni na spolupráci?