Jakou zvolit výši spoluúčasti u havarijního pojištění?

Na to bohužel neexistuje jednoduchá odpověď. Co se týká výše ceny pojistného je samozřejmě finančně výhodnější pojistka s vyšší spoluúčastí, ale klient dostává od pojišťovny vyplaceno méně peněz, protože jeho spoluúčast na pojistné události je vyšší. To platí samozřejmě i obráceně tedy mám-li nižší spoluúčast, je o něco dražší pojištění, ale od pojišťovny mohu očekávat větší část peněz.

Jste-li klient, který nikdy v životě nehavaroval, dalo by se v tomto případě uvažovat o pojištění s vyšší spoluúčastí např. 10% (nedoporučujeme příliš pojistky s vyššími spoluúčastmi 20 a více %).

Na druhou stranu, bude-li však s vozem jezdit začátečník, dá se v tomto případě očekávat, že nějaké častější havárie mohou nastat, pak bychom se v tomto případě klonili k variantě s nižší spoluúčastí, protože tento klient se bude častěji podílet na pojistných plněních.

Navíc cenové rozdíly mezi havarijním pojištěním s nižší a vyšší spoluúčastí, nejsou v případě našich nabídek tak markantní.Zaregistrujte se k odběru novinek