Jak postupovat při koupi vozu na leasing v autobazaru?

V případě, že se rozhodnete koupit vůz na splátky v autobazaru, věnujte prosím zvýšenou pozornost, jaké splátkové služby jsou Vám nabízeny a za jakých podmínek. Tyto služby nebývají nejlevnější! Důrazně doporučujeme porovnávat nabídky a věnovat pozornost finančnímu navýšení.

Rozhodnete-li se koupit vůz v autobazaru a současně chcete využít splátkového financování, máte relativně snadnou možnost získat úvěrové či leasing přímo na autobazaru. V dnešní době bývá již většina autobazarů vybavena patřičným vybavením tak, že mohou přímo uzavírat leasingové nebo úvěrové smlouvy.

Tyto služby však nebývají nejlevnější. Je to tím, že autobazary s ojetými vozy mají své produkty i principy nastavené trochu odlišně, podobné to bývá i u autosalonů tedy prodejců s novými vozy.

S financováním od naší společnosti
ušetříte nejenom ve srovnání s nabídkou autobazaru,
ale také autosalonu na nový vůz
nebo dokonce ve srovnání se samotnými leasingovým společnostmi.
Rozdíly jsou významné.

Jak je to možné, je popsané na několika místech těchto webových stránek, ale důvody jsou v zásadě dva:

 • množstevní slevy

  , pracujeme totiž při jednání s leasingovými společnostmi se slevami za realizované množství smluv, tyto slevy pak postupujeme na své zákazníky.
 • rozdílnost kalkulací mezi jednotlivými leasingovými společnostmi

  , faktem je, že stejný vůz Vám zkalkuluje několik společností zcela odliště (někdy dost výrazně), takže pečlivým porovnáním a výběrem té nejvýhodnější varianty Vám ušetříme znovu.

Každopádně, rozhodnete-li se kupovat vůz na splátky v autobazaru nebo autosalonu, máte dvě základní možnosti:

 • akceptovat nabídku od autobazaru

  , i v takovém případě se však vyplatí mít v ruce nabídku naší společnosti a požadovat její splnění i od autobazaru. Předpokládám, že by se Vám mohlo lehce stát, že Vám zástupce autobazaru sdělí, že není schopen se dostat pod naší nabídku, resp. že se k naší nabídce ani nedokáže přiblížit. Předpokládám dále, že to může zdůvodnit třeba tím, že naše nabídka nebyla zkalkulována správně nebo, že Vám sice slíbíme takovou nabídku, ale reálně ji pak nedodržíme a předpokládám také, že jako rádoby důkaz může uvést třeba následující tvrzení. „Víte, náš autobazar spolupracuje se třemi leasingovými společnostmi a nabídka ani jedné není výhodnější než nabídka od té Vaší firmy NASPLÁTKY.EU, s.r.o., není Vám to podezřelé?“ Taktiky některých autobazarů jsou různé. Jednomu však můžete věřit, nabídka od nás je reálná a dostupná a neskrývá se v ní žádný trik ani finta, ani není ničím dalším podmíněná. Záleží na Vás, jestli se necháte uchlácholit triky a taktikami prodejců a nebo jestli zvítězí zdravý selský rozum a jednoduché počty.
 • rozhodnete se pro jinou nabídku

  , třeba od NASPLÁTKY.EU, s.r.o.. Za předpokladu, že se rozhodnete např. pro naší nabídku, doporučuji tento postup:
  • získat v autobazaru maximum informací o vozidle potřebné pro budoucí schválení leasingu, tedy konkrétně: přesný typ vozidla, DATUM první registrace vozidla, VIN vozidla (výrobní číslo karoserie), stav tachometru, barva, identifikace prodávajícího (IČ nebo rodné číslo, název firmy nebo jméno a příjmení, adresa)
  • schválení financování u leasingové společnosti, trvá cca 2 hodiny od předání kompletních podkladů
  • jakmile je financování schválené můžete v bazaru složit zálohu, aby Vám vůz neprodali.

Prakticky hned druhý den je možné přislíbit, že znovu přijedete (podle toho, jak budeme spolu domluveni) a s tím, že VOZIDLO ZAPLATÍTE CELÉ V HOTOVOSTI. Ano to je skutečně pravda a u většiny standardních vozidel je to možné. Se splátky od NASPLÁTKY.EU, s.r.o. nejenom že ušetříte peníze, ale také čas a úsilí. Většinu vozidel jsme totiž schopni na místě u prodávajícího zaplatit a to ve stejný den, kdy je podepsána leasingová nebo úvěrová smlouva. Prakticky to probíhá tak, že se sejdeme přímo na bazaru nebo jinde, podepíšeme spolu leasingovou či úvěrovou smlouvu. V autobazaru pak uhradíte akontaci a naše společnost uhradí zbylou část kupní ceny vozidla.

Tím je vše hotové! Odjíždíte s vozem, který je již pojištěný, máte splátky i pojištění za velice zajímavých podmínek.Ještě uvádím pár tipů, Jak získat kopii velkého technického průkazu v autobazaru.

Pro schválení leasingu či úvěru je nutné vůz správně do smlouvy popsat. Stačí získat údaje, které jsou popsané níže, nicméně ideálním řešením je, když se Vám podaří od prodejce v bazaru získat kopii přední a zadní strany velkého technického průkazu a IČ autobazaru. To zní jako snadný úkol, ale ... Můžete opět narazit na různé praktiky různých autobazarů. Setkal jsem se s tím, že někteří pracovníci v autobazaru nejenže nechtěli kopii vyhotovit, ale dokonce nechtěli technický průkaz ani ukázat! To je jako kdybyste si šli kupovat televizi a oni Vám nechtěli ukázat návod k obsluze, nebo televizi předvést s tím, že to je možné, až si ji koupíte. Vynalézavost nezná někdy hranic. Nechceme Vás strašit ani nechceme autobazary házet do jednoho pytle, známe i velice seriozní prodejce ojetých vozidel, ale bohužel setkáváme se i s těmi, kteří svým zákazníkům paradoxně nevycházejí příliš vstříc.

Zde je několik tipů nebo chcete-li triků, jak z autobazaru získat velký technický průkaz:

 • trvejte si na svém - můžete říci něco v tomto smyslu: "Jsem vážný zájemce o vůz a k vozidlu patří přece technický průkaz, mám-li si vůz koupit, chci jej vidět, co je na tom tak divného". Uvědomte si, že máte právo toto chtít! A na druhou stranu, není to podezřelé, že Vám nechce prodávající ukázat velký technický průkaz? Máte-li pak u sebe třeba např. připravený digitální fotoaparát, není už tak složité získat kopii technického průkazu.
 • můžete říci něco v tomto smyslu: "Mám kamaráda pojišťováka, který mi připraví super nabídku pojištění, ale pro její přípravu potřebuji kopii velkého technického průkazu, rád bych si pro vůz přišel s již hotovým pojištěním“, to je koneckonců pravda, protože k leasingové či úvěrové smlouvě Vám připravíme bezkonkurenční pojištění.
 • nebo můžete říci něco v tomto smyslu: "Mám kamaráda, který mi dokáže vozidlo prověřit jestli není kradené, nebo nebylo kradené v zahraničí (u aut z dovozu), ale k prověření vozidla opět potřebuji kopii velkého technického průkazu" to je koneckonců také pravda, protože u některých ze zahraničí dovezených vozidel je povinné doložit dokladovou prověrku Cebia případně Cardetect - tedy doklad o tom, že vůz není registrován v zemi původu jako odcizený. Pozor tuto prověrku důrazně doporučujeme a jsme schopni ji za Vás také rychle a levněji vyřídit, jsme partnerem společnosti Cebia, která je garantem pro ověřování vozidel. Prověrka je zpoplatněna a je přefakturována klientovi stojí cca 1.800,- Kč včetně DPH.

Jestliže selžou výše uvedené taktiky k získání technického průkazu k vozidlu, snažte se získat alespoň již jmenované údaje o vozidle a prodávajícím, tedy opakuji potřebné údaje: přesný typ vozidla, DATUM první registrace vozidla, VIN vozidla (výrobní číslo karoserie), stav tachometru, barva, identifikace prodávajícího (IČ nebo rodné číslo, název firmy nebo jméno a příjmení, adresa)Zaregistrujte se k odběru novinek