Napsali o nás

… JSME VLASTNĚ TAKOVÁ BANKA NA KOLECH

celý článek v pdf

Jen si to představte. Potřebujete nové auto. Máte o něm jasnou představu, ale nemáte čas ho shánět, moc této problematice nerozumíte a vlastně na něj třeba ani nemáte peníze. A tak vezmete telefon, zavoláte do společnosti NASPLÁTKY.EU a za pár dní sedíte za volantem svého nového vozu. Pohádka, kterou Miroslav Ševčík a Andres Blažek proměnili v realitu.

Pane Ševčíku, jak to vlastně všechno začalo?

Tak trochu náhodou. Náš společný známý chtěl kupovat nové auto a prodejce mu předložil nabídku, která se mu zdála krajně nevýhodná. Zkusil tehdy svoji banku, kde mu vysvětlili, že takto vysoký bezúčelový úvěr mu neposkytnou. Obrátil se na nás o radu a… bylo to. Díky této náhodě jsme si uvědomili, že je na trhu určitá díra. Z jednorázové akce se stala náplň firmy, která běží již osmým rokem.

To zní přímo idealisticky, bylo to skutečně tak jednoduché?

Začátky byly poměrně tvrdé. Měli jsme určité zkušenosti, já z praxe v leasingové společnosti, kolega zase z trhu s ojetými vozidly. Nicméně nevím, zda bychom měli odvahu pouštět se do toho znovu. Na počátku jsme byli i kapitálově velmi slabí, ale podařilo se nám to nějak překonat a postupem času se vše stabilizovalo.

V čem konkrétně jste našli onu díru na trhu?

Paradoxně v neochotě. Myslím neochotě bank. Příklad našeho kamaráda ukázal, že je relativně obtížné získat opravdu výhodný úvěr na koupi vozu. Banka vám sice půjčí, ale u vyšších částek ne bez účelu, banka navíc nikam peníze nepoveze, natož aby ještě řešila s tím související věci, jako jsou kupní smlouvy, prověření vozu a tak dál. My jsme tu ochotu měli. Takže jsme jezdili po celé republice, vozili s sebou hotovost a kupovali pro naše klienty auta. Ten stav v podstatě trvá dodnes, banky svou politiku moc nezměnily, ale my už to děláme trochu profesionálněji.

Neusínáte na růžích?

Doufám, že ne. Klienti nám každým rokem vymyslí něco nového. Ze začátku jsme „jen“ vozili peníze. Následně po nás chtěli nabídku pojištění, takže to jsme v ten moment považovali za vrchol nabídky (úsměv). Takhle jsme to praktikovali opět nějakou dobu. Objevovaly se však požadavky na další služby, takže dnes už máme opět onu vrcholnou nabídku včetně například možnosti prodloužit záruku u kupovaného vozu, zafixovat jeho cenu proti účinkům amortizace atd. Ale princip je vlastně stále stejný. Klient nám zavolá, že si někde vybral vůz – je úplně jedno kde, autosalon, autobazar, na inzerát, u souseda nebo v zahraničí – a my mu vyřídíme úvěr, peníze přivezeme na místo a k tomu třeba ten balík ostatních služeb. V podstatě vše je dopředu domluveno s dodavatelem vozu, a klient jen přijede a s vozem ten den odjede.

Říkal jste v zahraničí? To jezdíte s penězi i za hranice?

S tou hotovostní platbou se to postupně vyvíjí, jsme limitováni zákonem a maximální výší hotovostní platby, takže dnes již značnou část úvěrů hradíme expresní- mi platbami na účet, což se ale rychlostí prakticky vyrovná hotovostní platbě. A do zahraničí samozřejmě peníze nevozíme, tam je trochu jiný postup.

V čem se to liší?

Opět to souvisí s vývojem a požadavky klientů. Opakovaně se objevovaly dotazy na možnost financování aut ze zahraničí a na možnost jejich dovozu do ČR. Před zhruba dvěma roky jsme to začali zkoušet a z reakcí klientů se dá snad usuzovat, že vcelku úspěšně.

Jak to prakticky probíhá?

Pokud si klient vybere vůz v zahraničí, jsme mu jej schopni na zakázku přivézt do republiky a připravit na něj úvěr plus všechny ostatní zmiňované služby.

A když dotyčný úvěr nechce, tak mu vůz nepřivezete?

Na startu jsme to měli skutečně koncipované jen jako pomoc s financováním vozu, který je v zahraničí, ale zákazníci nám to opět časem vysvětlili trochu jinak. (úsměv) Začali jsme se zabývat dovozem aut na plný úvazek, bez nutnosti sjednání úvěru.

A jaké vozy dovážíte?

Zjistili jsme, že zákazníci po nás nechtějí vozit auta běžného segmentu, to znamená vozy řekněme do tří set tisíc nebo do půl milionu. Těch je u nás dost i v relativní kvalitě. Poptávali po nás výhradně dovoz dražších aut řádově za jeden milion a víc. Tak jsme se do toho pustili a od té doby se nám podařilo zrealizovat desítky vozů právě tohoto segmentu.

Dovoz auta tedy není ničím dalším podmíněný?

Jak jsem zmínil, orientujeme se na dražší vozy, v hodnotě jednoho až dvou milionů. Naproti tomu žádáme za dovoz relativně malý poplatek ve výši dvaceti až třiceti tisíc korun. To znamená, že se musíme soustředit pouze na bezpečné vozy, tedy od autorizovaných autosalonů jednotlivých značek. Třeba teď máme rozdělaných několik takových zakázek, klient zaplatí zálohu na dovoz vozu zhruba 200 tisíc korun a do týdne či dvou vůz dodáme a vyřídíme s tím vše spojené až po český technický průkaz a české registrační značky.

Takže spokojenost?

To se musíte zeptat našich zákazníků. Ale soudě podle poskytnutých referencí na našich stránkách, snad ano. Tyto reference jsou pro nás nejvíc, dobíjejí nám baterky, ženou vpřed a jsme za ně nesmírně vděční.

A jaké máte plány do budoucna?

Neustále se zákazníky řešíme, co bychom mohli ještě zlepšit. Předpokládám, že nám opět něco vymyslí a posunou nás vpřed.

Více na www.nasplatky.euZaregistrujte se k odběru novinek